"); document.writeln("

Lista Casino Non AamsCasino Crypto
"); document.writeln("
"); document.writeln("Name: " + studentName + "
"); document.write("Score: " + numCorrect + " / " + numPossible + " points (" + scorePercent + "%)"); if (numSubjective > 0) { document.write("     [" + numSubjective + " open-ended "); if (numSubjective == 1) document.write("question"); else document.write("questions"); document.write(" not graded]"); } document.writeln("


"); document.writeln("
" + titleString + "

"); document.writeln(""); currentInstruction = 0; currentNarrative = 0; for (i=0; i "); ++currentInstruction; } } if (currentNarrative "); ++currentNarrative; } } document.writeln(""); document.writeln(""); document.writeln(""); document.writeln(""); } document.writeln("

"); document.writeln(instructionText[currentInstruction]); document.writeln("
 
"); document.writeln("
"); document.writeln(narrativeText[currentNarrative]); document.writeln("
 
"); document.writeln("

" + prefixText[i] + "

 " + numberText[i] + " 

" + questionText[i]); document.writeln("

"); document.writeln(""); if (listMap.charAt(i) != "1") { document.writeln(""); document.writeln(""); } document.writeln(""); document.writeln(""); document.writeln(""); document.writeln(""); if (showFeedback && feedbackText[i] != null) { document.writeln(""); document.writeln(""); } if (showRef) { document.writeln(""); document.writeln(""); } document.writeln("

RESPONSE: 

" + responseText[i] + "

ANSWER: 

" + answerText[i] + "

POINTS: 

" + scoreDetails[i] + "

FEEDBACK: 

" + feedbackText[i] + "

REF: 

" + refText[i] + "

"); document.writeln("
 
"); document.writeln("
"); document.writeln(""); document.writeln(""); document.write(""); document.writeln("
 
"); document.writeln("Retake Test
"); document.writeln("

Must-read blogs

"); document.writeln("

"); document.close(); return(false); } function BuildPrefixText(answerIndex, responseText, isCorrect) { var text; var listIndex; text = "" if (isCorrect) text += "" else text += "" if (listMap.charAt(answerIndex) == "1") { if (responseText.length == 0) responseText = " "; text += "  " + responseText + " "; } text += "" return(text); } function TranslateHtmlString(text) { var newText; var replaceString; var position; var length; var breakPos; var skipExtra; var i; newText = ""; position = 0; length = text.length; while (position ': replaceString = ">"; breakPos = i; break; case '"; breakPos = i; break; case '\n': replaceString = "
"; breakPos = i; break; case ' ': if ((i + 1 position) newText += text.substring(position, breakPos); newText += replaceString; position = breakPos + 1 + skipExtra; } } return(newText); } function GetFeedback(text, index) { var list = text.split("\t"); if (index >= 0 && index = 0 && s.charAt(i) == " "; --i) len = i; if (len == 0) s = ""; else if (len != s.length) s = s.substring(0, len); return(s); } function MultiResponseCompare(responseText, answerText, pointsPossible) { } function NumericCompare(response, answer, exactMatch) { } function CompletionCompare(responseText, answerText) { var startIndex; var endIndex; var partialText; responseText = responseText.toUpperCase(); answerText = answerText.toUpperCase(); startIndex = 0; do { endIndex = answerText.indexOf("\r", startIndex); if (endIndex 0); return(false); } function FixMTF(f) { } function FixMR(f) { } function AllowReset() { return(window.confirm("Do you want to clear all of your answers?")); } function Restart() { if (AllowReset()) { document.TestForm.onreset = function() { }; document.TestForm.reset(); document.TestForm.onreset = function() { AllowReset(); }; } } // -->

 
Name: 
 

6.RP.3.B Test 1B



Multiple Choice
Identify the choice that best completes the statement or answers the question.
 

 1. 

mc001-1.jpg
a.
$4.80
c.
$4
b.
$8
d.
$.30
 

 2. 

A 2lb box of candy cost $6.40.  How much does it cost per ounce?  (answer in dollars, for example $1.05 or $.90)
a.
$.02
c.
$.20
b.
$.50
d.
$.40
 

 3. 

Which is the better buy?

16 oz. of sports drink for $1.25

or

½ gallon of sports drink for $4.50
a.
½ gallon of sports drink for $4.50
b.
16 oz of sports drink for $1.25
 

 4. 

mc004-1.jpg
How much would it cost to buy 4.2 pounds of peaches?

a.
$.84
c.
$8
b.
$84
d.
$8.40
 

 5. 

mc005-1.jpg
a.
$12
c.
$1.50
b.
$15
d.
$2.50
 

 6. 

mc006-1.jpg
How much would it cost to buy 3.6 pounds of trail mix?
a.
$15
c.
$1.80
b.
$18
d.
$180
 

Completion
Complete each statement.
 

 7. 

168 people in 24 taxis = ______ passengers per taxi
 

 

 8. 

35 seats in 5 rows =   ______seats per row
 

 

 9. 

A 2m piece of ribbon costs $8.  How much does 1 centimeter cost? Answer in dollars (for example $1.05, or $.5).
 

 

 10. 

It took Lucy 6 hours to clean 4 houses.  How many houses can she clean in 24 hours?
 

 
Advertisement



 
Check Your Work     Start Over
Advertisement